Gradski folklorni ansambl “Bugojno” na platou ispred KSC Bugojno u sklopu obilježavanja 20. maja, Dana općine Bugojno organizovao je 23. Internacionalni festival folklora Bugojno 2023. za Dan općine Bugojno u organizaciji JU KSC Bugojno.
Iz Gradskog folklornog ansambla „Bugojno“ uputili su zahvalnost na podršci Općini Bugojno i načelniku općine prof. Hasanu Ajkuniću i Kulturno sportskom centru Bugojno, a cilj i ovog kao ranije održanih koncerata Gradskog folklornog ansambla Bugojno je očuvanje tradicije pjesme i igre naroda Bosne i Hercegovine i susjednih zemalja.
Načelnik Općine Bugojno Hasan Ajkunić, direktor JU KSC Bugojno Mirza Idrizović i umjetnički direktor GFA Bugojno Adnan Salkić čestitali su građanima Dan općine Bugojno.
Publici su se predstavili članovi Gradskog folklornog ansambla Bugojno, folklorna skupina HKD Napredak Bugojno i članovi KUD Duga iz Podgorice.
Na kraju na platou KSC Bugojno upriličen je tradicionalni vatromet.
Izvor: bug.ba